Co to znaczy być EKO?

Świadomość ekologiczna Polaków rośnie. Coraz częściej poruszamy tematy związane z ochroną środowiska, walką z praktykami, które szkodzą przyrodzie, a tym samym nam wszystkim. Ważne jest to, że już od najmłodszych lat uczymy dzieci, czym jest szacunek do otaczającej nas flory i fauny. Oto nasze pomysły jak dbać o planetę dokonując świadomych zakupów w myśl hasła „eco life”

Wielorazowe torby 

Pomagają ograniczyć produkcję plastikowych reklamówek oraz papierowych toreb, które chociaż rozkładają się szybciej i w mniejszym stopniu zaśmiecają planetę, to jednak przyczyniają się do wycinki drzew, co również ma bardzo negatywne skutki. Dlatego warto zawsze mieć przy sobie małąskładaną torbę, która nie zajmuje dużo miejsca w torbie czy plecaku, a bardzo pomaga naszej planecie. Jeśli torba wielorazowa została wykonana z materiałów z odzysku, tak jak nasze torby rPET, tym lepiej dla środowiska.

Butelki termiczne oraz termosy

Świetny sposób, aby nasz napój był przez dłuższy czas ciepły lub zimny, ale także by ograniczyć liczbę zużywanych plastikowych butelek oraz kubeczków jednorazowych. Piękne, wielobarwne butelki uczą dzieci dbania o środowisko, a także zachęcają do regularnego sięgania po wodę ?

.

Pojemniki śniadaniowe

Kolejny produkt, który ogranicza liczbę zużytych śmieci. Pojemniki można myć i używać wielokrotnie do przechowywania żywności, co bardzo ogranicza zakup plastikowych woreczków do pakowania. Dodatkowo przechowywane produkty dłużej pozostają świeże, dzięki czemu wyrzucamy mniej jedzenia.

Eko pluszaki

Idealny pomysł na prezent! Produkty, które zostały wykonane z materiałów pozyskanych z recyklingu, pomagają zamienić śmieci w piękną i w pełni bezpieczną zabawkę. Dzięki małym gestom pomagamy chronić naszą planetę, dlatego każdy zakup powinien być rozsądny i przemyślany. Wybierajmy produkty wysokiej jakości, ponieważ dzięki temu ograniczamy liczbę wyrzucanych zabawek z powodu powstałych uszkodzeń. Jeśli produkt jest wykonany z ekologicznych surowców lub dochód ze sprzedaży zostaje przekazany na cele związane z oczyszczaniem środowiska, to dodatkowo przyczyniamy się do poprawy standardów ekologicznych.

Wspieramy organizację Weste Free Oceans